top of page

Příčiny nemocí psů

Nemoc psa je projev oslabené imunity z přetížení a nedostatku. Příčinou je nezdravá výživa.

Z pohledu přirozeného zdraví definujeme nemoc jako projev oslabené imunity z přetížení organismu nezdravou výživou. Hlavní příčinou nemocí psů jsou za horka extrudované granule a konzervy s umělými vitamíny, které postrádají bioaktivní živiny a v těle tvoří nános kyselých odpadů. Tento hnijící nános je živnou půdou pro špatné bakterie a plísně, jejichž produkty látkové výměny dále zvyšují toxicitu kyselých odpadů. Přetížení odpady a nedostatek živin poškozuje organismus s následkem nemoci. 


Příčiny civilizačních nemocí, co organismus přetěžuje a otravuje

  • nepřirozená výživa - za horka extrudované granule (mrtvá strava)

  • nepřirozená výživa - konzervy vařené při 138°C (mrtvá strava)

  • umělé vitamíny v krmivech přidávají se po zničení přírodních

  • éčka v krmivech, konzervační látky, ochucovadla, vůně, barviva

  • antibiotika, kortikoidy rychlé potlačení příznaků, blokace imunity

  • chemické odčervování - nervové jedy naruší i střevní mikroflóru

  • jedovatá antiparazitika - nervové jedy a chemické preparáty

  • očkovací látky - nepřírodní látky (diskutabilní prevence zdraví)

 

Tyto faktory jsou hlavními příčinami přetěžování orgánů látkové výměny s následky pozvolné otravy organismu, které se projevují zdravotními problémy, nemocí a zkrácením života psů.

 Umělé látky organismus nezná. Jsou to jedy, které způsobují pozvolnou otravu. Pro zachování nebo obnovu zdraví psů se vyvarujeme konzumaci umělých látek a za horka extrudovaných granulí (mrtvá strava).

Nepojmenovaný 3.jpg

Návrat k přírodě je cesta správným směrem

Za horka extrudované granule (nepřirozená výživa), umělé vitamíny a éčka krmivech a jiné tělu cizí látky poškozují zdraví psů. Upevnit zdraví našich psů lze pouze návratem k přirozené výživě bez chemie a bez umělých vitamínů. Návrat k přírodě je správná cesta.

Cílem tohoto článku je pochopení devastujících procesů, které v organismu psa způsobuje nepřirozená výživa + umělé látky a pomoci tak řešit zdravotní potíže svého psa změnou výživy.

Čerpáno z článku Jaroslava Langera

bottom of page